СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ КОМФОРТНОСТІ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32347/2412-9933.2020.42.132-138

Ключові слова:

комфортність житла, психологічний комфорт, класифікація житла

Анотація

Відомо, що щільність забудови мегаполісів негативно впливає на психічний стан міського населення, але водночас житлова нерухомість в Україні відіграє важливу роль в економіці держави. В сучасному розвитку будь-якої країни, яка відчуває на собі значний вплив політики та економіки, проблема комфортності житла є досить складною та малодослідженою задачею, що стоїть перед міським будівництвом. Також зміни, що відбулися протягом останнього десятиліття під впливом розвитку новітніх інформаційних технологій і технічного обладнання в будівництві, мають бути враховані проєктувальниками для зведення затишного житла, під яким розуміється психологічний комфорт, гармонія між простором житлового середовища та внутрішнім суб’єктивним задоволенням. Через це необхідно дослідити усі фактори та процеси, що описують взаємодію між вищевказаними елементами. На сьогодні пропонуються різноманітні містобудівні концепції. Один з цих напрямів орієнтований на пішохода, інший – на екстер'єр багатоквартирних будинків, тобто всі вони вже почали враховувати комфорт, норми якого є вже на стадії обговорення відповідних державних органів. І хоча стандарти житлової нерухомості пропонують ряд переваг, до яких належать і закрита та безпечна територія, і підземний паркінг тощо, але, на жаль, в цих наявних нормах майже нічого не говориться про параметри психологічного комфорту. Однією з причин є те, що сучасне містобудування більш орієнтоване на ціну за метр квадратний, а не на внутрішній (психологічний) комфорт. Отже, в статті авторами викладені загальні теоретичні питання системного аналізу інформаційних процесів, що описують комфортність житлового середовища з точки зору внутрішніх (психологічних) особливостей здоров`я мешканців багатоквартирних будинків, з урахуванням різних факторів та параметрів, які впливають на якісне проживання в такому типі будинків. Особливу увагу приділено інформаційним процесам у діяльності міського будівництва в сучасних умовах нестабільності і криз, що відбуваються в суспільстві, економіці та інших соціальних сферах, оскільки найважливішою і основною вимогою, яка стоїть перед сучасним житлом є гармонійне поєднання фізіологічних і психологічних ознак комфортного життя.

Біографії авторів

Mykola Tsiutsiura, Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ

Кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри інформаційних технологій

Andrii Yerukaiev, Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ

Кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій

Nataliia Kostyshyna, Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ

Асистент кафедри інформаційних технологій

Vitalii Maliar, Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ

Асистент кафедри мiського будiвництва

Посилання

Tsiutsiura, M., Medynskaya, T. & Shovkivska, V., (2019). System approach to evaluating the level of efficiency of business processes. Management of Development of Complex Systems, 40, 87 – 93; dx.doi.org10.6084/m9.figshare.11969019

Irzhi, Kulka, (2018). Psychology of art. Humanitarian center, 556.

Tsiutsiura, Mikola & Yerukaiev, Andrii, (2018). Application of the genetic algorithm for the formation of the membership function of fuzzy sets. Management of Development of Complex Systems, 36, 71 – 75. [in Ucranian].

Maistrenko, K., (2014). The influence of social aspects on the formation of the organization of housing. Architectural Bulletin of KNUCA, 4, 75-83.

Kovalov, Yu. & Kalashnikova, V., (2013). Providing psychological comfort of housing of different categories. Modern problems of geometric modeling, 80 – 84.

Tsiutsiura, Mikola, Tsiutsiura, Svitlana & Kryvoruchko, Olena, (2018). Application of optimal strategies of creation general governance system in educational sphere. Management of Development of Complex Systems, 34, 170 – 174.

Maksimov, S., (2016). Real estate economics. Yurajt, 421.

Rozhkov, N., (2019). Qualimetry and quality management. Mathematical methods and models. Yurajt, 167.

Tsiutsiura, Mykola, Kryvoruchko, Olena & Medinskaya, Tatyana, (2019). Structure information flow in information systems manufacturing enterprises. Management of development of complex systems, 37, 205 – 209, [in Ukrainian], dx.doi.org10.6084/m9.figshare.9783248

Mkhitaryan, N., (2012). Man and home. Scientific thought, 310.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-06-04

Як цитувати

Tsiutsiura, M., Yerukaiev, A., Kostyshyna, N., & Maliar, V. (2020). СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ КОМФОРТНОСТІ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ. Управління розвитком складних систем, (42), 132–138. https://doi.org/10.32347/2412-9933.2020.42.132-138

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОЄКТУВАННЯ