Модернізація методологічних підходів до організаційно-технологічного та економіко-управлінського супроводу девелоперських проєктів
DOI:
https://doi.org/10.32347/2412-9933.2023.56.116-122Ключові слова:
управління матеріальними запасами, оптимізація ланцюгів поставок, інвестиційний аналіз у логістиці, стратегії реорганізації поставок, ризики у ланцюгах поставок, цифрові технології в управлінні запасамиАнотація
Стаття зосереджується на ключових аспектах управління матеріальними запасами в контексті будівельної індустрії. Стаття висвітлює проблематику, пов'язану з впровадженням системи управління запасами, зокрема врахування різних типів ризиків, що можуть впливати на ланцюги поставок, та розробку стратегій для їх мінімізації. Звертається увага на важливість ефективного управління взаємовідносинами з постачальниками, оскільки вони відіграють ключову роль у забезпеченні стабільності та надійності поставок. Запропоновано комплексний підхід, що включає розроблення та впровадження математичної моделі для оптимізації вартісних параметрів матеріального потоку. Модель базується на узагальнених номенклатурних випадках і дає змогу підприємствам здійснювати більш ефективне планування та контроль за витратами на етапах переміщення і зберігання продукції. Доведено важливість стратегічного підходу до управління ланцюгами поставок, враховуючи специфіку і динаміку будівельної індустрії. Особлива увага приділяється адаптації моделі під різні умови ринку та потреби конкретних підприємств, що допомагає досягати високої гнучкості і ефективності в управлінні матеріальними потоками та аналізу багатономенклатурності поставок, що є важливим аспектом для будівельної галузі, де потреба в різноманітності матеріалів і компонентів є високою, та параметричній базі, яка включає аналіз площі складування, обмеження мінімального розміру та вартості доставленої продукції, витрати на зберігання, потенційні обсяги замовлення, а також оцінку втраченої вигоди. Цей аналіз уможливлює виявити ключові точки для оптимізації і впровадження змін у ланцюгах поставок. Основний внесок статті полягає в розробці моделі, що може бути адаптована для різних типів підприємств будівельної галузі. Наведена модель дає змогу запровадити ефективне управління матеріальними запасами, знижуючи пов'язані з цим витрати й одночасно підвищуючи загальну продуктивність та якість управління ланцюгами поставок. Окремо в статті розглянуто методи аналізу і прогнозування потреб у матеріальних ресурсах, що важливо для забезпечення безперервності й ефективності будівельних процесів. Підкреслено важливість гнучкості ланцюгів поставок у відповідь на зміни попиту й умов на ринку, а також на необхідності інтеграції сучасних інформаційних технологій для більш ефективного управління даними та процесами. Запропоновано конкретні рекомендації і методики, які можуть бути корисними для менеджерів, які займаються плануванням та оптимізацією ланцюгів поставок. Ці рекомендації включають стратегії для балансування між витратами й ефективністю, методики для оцінювання та управління ризиками, а також підходи для інтеграції нових технологічних рішень.
Посилання
Antypenko, Y. Y. (2014). Optimisation of construction enterprises capital investing in supply chains projects. Management of Development of Complex Systems, 20, 9–14.
Antypenko, Y. Y. (2013). A practical mechanism for determining the effectiveness of SCM implementation in construction industry. Construction Production, 55, 22–28.
Bushuev, S. D., Kozir, B. J. (2011). Innovative mechanisms for managing program development of maritime transport cluster. Management of Development of Complex Systems, 7, 5–7.
Dovbakh, M. O. (2009). Competitive supply chain strategy. "Lviv Polytechnic" National University Bulletin, 649,
–320.
Kostyuk, A. (2006). Strategic Supply Chain Management: [information technology in logistics]. "Lviv Polytechnic" National University Bulletin, 552, 46–56.
Ryzhakova, Galyna, Kishchak, Nataliia, Khomenko, Oleksandr, Rotov, Oleksandr, Nikolaeva, Marina & Veremeeva, Tetyanа. (2022). Modern vector of construction development renovation in the context of Integrated Project Delivery Stratagems. Management of Development of Complex Systems, 49, 113–123. dx.doi.org10.32347/2412-9933.2022.49.113–123.
Taylor, D. (2013). Supply Chain Performance Management. Distribution and Logistics, 7, 18–21.
Trach, Roman, Rуzhakova, Galуna & Kryzhanovsky, Viktor. (2017). Information modeling and integrated management of the construction projects as the basis for innovative development of construction enterprise. Management of Development of Complex Systems, 31, 173–178.
Chupryna, Iu., Ryzhakova, G., Biloshchytskyi, A., Tormosov, R., Gonchar, V., Chupryna, Kh. (2022). Designing a Toolset for the Formalized Evaluation and Selection of Reengineering Projects to Be Implemented at an Enterprise. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 1 (13 (115)), 6–19, doi: https://doi.org/10.15587/1729-4061.2022.251235.
Ryzhakova, G., Malykhina, O., Pokolenko, V. (2022). Construction Project Management with Digital Twin Information System. International Journal of Emerging Technology and Advanced Engineering, 12, 10, 19–28.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Євген Антипенко , Руслан Жалдак , Максим Дружинін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.